FORGOT YOUR DETAILS?

Nasıl Kilo Veririm - Fitness 2019 Programı

Aşırı kilo, günümüz insanının en önemli sorunlarından birisidir. Bu nedenle de pek çok kişi hızlı kilo vermenin yollarını aramaktadır. Düzenli ve gittikçe yoğunlaşan bir fitness programı ile hızlı kilo vermek ve daha fit bir görünüme sahip olmak mümkündür. Ancak fitness antrenmanlarının etkili olabilmesi için uzman eğitmenler eşliğinde gerçekleştirilmesi oldukça önemlidir.

Bu nedenle de gerekli ekipmanlara ve uzman eğitmenlere sahip bir salonuna üye olunabilir. Özellikle İstanbul Kartal’da evinize ve işyerinize yakın bir fitness salonu arıyorsanız Fit Factor Sports Club, başarılı kadrosu ve modern spor ekipmanları ile her zaman hizmetinizdedir.

Hızlı Kilo Vermek İçin Fitness Programı

Fitness, genellikle kondisyonu artırma için yüzme, yürüyüş, koşu gibi kardiyo antrenmanları ile yoga ve pilates kas sıkılaştırmaya yönelik egzersiz programlarının bileşenidir. Kan dolaşımının düzenlenmesini sağlayan kardiyo egzersizleri, vücudun normalden çok daha fazla kalori harcamasını ve dolayısıyla fazla kilolardan kurtulmayı sağlamaktadır.

Ancak diğer tüm antrenman programlarında olduğu gibi fitness programları da kişiye özel olarak belirlenmelidir. Peki, hızlı kilo vermek için en ideal  program hangisidir?

Zayıflama için programa mutlaka iyi düzenlenmiş bir diyet programı da dâhil edilmelidir. Aksi halde beslenmenin göz ardı edildiği fitness programı yeterince etkili olamaz. Bu anlamda sıkı bir diyet programı ile takip edilebilecek etkili program ise şöyledir:

  • Gün:30 dakika yürüyüş
  • Gün: 30 dakika tempolu yürüyüş + Squat: 4x12
  • Gün: 30 dakika tempolu yürüyüş + Kalf Yükselme: 4x12
  • Gün:30 dakika tempolu yürüyüş + Mekik 4x12

Bu fitness programını 1 gün dinlenme ve 1 gün egzersiz şeklinde uygulamak çok daha etkili sonuçlar verecektir. Genel olarak tüm vücudu forma sokmak ve hızlı kilo vermek için tasarlanan bu zayıflama programı herkes için uygun olmayabilir. Bu nedenle de zayıflamak için uygulanılacak programa mutlaka uzman spor hocaları ile karar verilmelidir.

Bunun için Pendik spor salonları arasından Fit Factor Sports Club’ı tercih edebilir, sizin için en uygun program tecrübeli eğitmenler ile birlikte karar verebilirsiniz.

En Çok Kilo Verdiren Fitness Programı

En Çok Kilo Verdiren Fitness Programı

Spor Salonundaki Dersler Nelerdir?

Günümüzde düzenli spor yapmak isteyen bireyler için pek çok spor salonu hizmet sunmaktadır. Bu salonlardan bazılarına sadece bayanlar üye olabilirken, bazıları ise bayan erkek karışık olarak hizmet vermektedir. Bunlar arasından kendinizi rahat hissedebileceğiniz ve beklentilerinizi karşılayan bir salona üye olmanız, düzenli spor yapmanız açısından oldukça önemlidir.

Yine bir spor salonuna üye olurken amacınızın ne olduğundan emin olmalısınız. Bu anlamda vücut geliştirmek mi ya da aerobik egzersizleri mi yapmak istiyorsunuz iyice düşünmeli ve beklentinizi karşılayacak donanıma sahip bir Kartal spor salonunu tercih etmelisiniz.

Fit Factor Sports Club ise, amacı vücut geliştirmek ya da sadece form tutmak için egzersiz yapmak olsun fark etmez, bireylerin tüm ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik dersler sunmaktadır. Peki, Fit Factor tarafından sunulan dersler hangileridir?

Fit Factor Spor Salonu Dersleri

Spor salonuna giden bireylerin farklı şekillerde egzersiz yaptıkları söylenebilir. Bu anlamda bazıları tek başına çalışırken bazıları ise grup derslerine katılmayı tercih etmektedir. Aslına bakılırsa bu iki çalışma şeklinin de kendine göre artıları bulunmaktadır. Fakat grup derslerini denemek, egzersiz alışkanlığı kazanmak açısından oldukça etkilidir. Kartal’da bulunan Fit Factor ise, üyeleri için pek çok grup dersi sunmaktadır. İşte bu derslerden bazıları…

Fit Factor Spor Salonu Dersleri

  • Step-Aerobik:Müzik eşliğinde gerçekleştirilen ders, açma ve germe hareketlerinden oluşmaktadır.
  • Pilates:Farklı ekipmanlar kullanılarak yapılan pilates, vücutta oluşabilecek postür bozukluklarını önleyici etki gösterir.
  • Gym: Spor salonudersleri arasında yer alan gym, diğer spor dallarının alt yapısını oluşturur. Bu anlamda özellikle çocuk yaşlarda yapılması büyük önem taşır.
  • Zumba:Latin müziği eşliğinde yapılan bu  egzersizi; samba, mambo ve oryantal gibi farklı dansları barındırmaktadır.
  • Tae Bo: Vücuttaki tüm kasları çalıştıran Tae Bo sayesinde hızlı bir şekilde kilo verebilirsiniz.

Fit Factor tarafından sunulan dersler bunlar ile sınırlı değildir. Bu doğrultuda uzman antrenörler tarafından kick boks, yoga, spinning, crunch, Body Pump ve Tabata dersleri de verilmektedir.

Eğer siz de vücut geliştirmek ya da düzenli egzersiz yapmak için İstanbul Kartal’da üye olabileceğiniz iyi bir spor salonu arıyorsanız Fit Factor Sports Club’ı tercih edebilir, uzman spor eğitmenler ile antrenman yapma imkânı bulabilirsiniz.

TOP });