FORGOT YOUR DETAILS?

Zumba

Latin müziklerini egzotik dans ritimleri ve dinamik egzersiz hareketleri ile birleştirerek vücudu çalıştırmayı, kalori yaktıran ve kasların esnekliğini arttıran, çok eğlenceli grup egzersizidir.

Dinamik, heyecan verici, çoşkulu ve kıpır kıpır müzikler eşliğinde  nefes alma teknikleri ile vücudun tüm kaslarının koordineli olarak kullanılması öğretilmektedir.

Zumba, 1990’larda dansçı ve koreograf Alberto “Beto” Perez tarafından Kolombiya’da ortaya çıkarılan, Latin esintili bir dans fitness programı olup dünya çapındaki en yaygın dans fitness programıdır. Zumba, dans ve aerobik figurlerini içerir. Zumba koreografisinde, kumbiya, hip-hop, samba, salsa, merenge, mambo, savaş sanatları ve bir kısım Bollywood ve oryantal dans hareketleri bir arada kullanıldığı gibi, “squat” ve “lunge” egzersizleri de kullanılır

Zumba egzersizleri hızlı ve yavaş ritmli müziklerle direnç çalışmalarından oluşur. Bu müzikler de cumbia, salsa, merengue, mambo, flamenko, Ça-Ça-Ça, reggaeton, soca, samba, oryantal dans, bhangra, hip hop, axé music ve tango dans stillerinde kullanılan müziklerdir. Farklı yaş ve kondisyon seviyelerine göre yedi farklı tip Zumba vardır.

TOP });