FORGOT YOUR DETAILS?

Tae Bo Dersleri

Tekvando ve Batı aerobiğinde çok iyi idmanlı olan Billy Blanks, 70’lerin sonları ve 80’lerin başlarında verdiği dövüş sanatları derslerine çok az kadının katıldığını fark etti. Birçok etmenin kadınları belli fitness türlerine özgürce katılmaktan alıkoyduğunu hissedip onların dikkatini çekecek ve özgüvenlerini artıracak bir egzersiz tarzıdır.

Kimler Tae-bo yapabilir?

Tae-bo dolu dolu bir çalışma yapmak isteyen hiç yaş sınırı tanımadan herkesin yapabileceği bir spor. Yoğunluğu yüksek bir spor olduğu için, başlamadan önce bir doktora danışmanızda fayda var. Kardiyovasküler ve ağırlık çalışmalarını bünyesinde barındırması, müzik eşliğinde yapılması Tae-bo’yu çekici kılıyor.

Tae Bo Nasıl başlamalı?

Formda kalmak isteyen meraklıların mutlaka düşük seviyelerden başlamaları, ayrıca doğru yumruk ve doğru tekme atmayı öğrenmeleri gerekli.. 30 yaş üzeri ve kilolular ilk 8 hafta ayrı bir fitness programı yapmalı.. Ana kasların kuvetli olması gerekli.. Yeni başlayanlar genellikle kendilerini Bruce Lee zannedebilirler. Müzik, yumruk, tekme, ter derken eklem ve eklem çevresindeki dokularına büyük zarar vererek egzersiz sırasında sakatlanmalar meydana gelebilir.

Kardiyovasküler bir egzersiz olduğundan, hem hergün yapabilir, hem de farklı hareketleri uygulayarak hergün devam ettirebilirsiniz.Yani bugün Tae-bo’yla kardiyovasküler bir çalışma yaparken, ertesi gün ağırlık çalışması yapabilirsiniz. Rahat hareket için kolsuz tişört, tayl veya şort giyebilirsiniz.

Faydaları..

  • Stres atmanızı sağlar
  • Bütün kaslarınızı, kol, mide, kalça ve bacakları çalıştırır.
  • Yağları yakmayı kolaylaştırır. Bir saatte yaklaşık 600 ile 800 arası kalori harcanır.
  • Kan dolaşımını hızlandırır
  • Basenleri sıkılaştırır
TOP });