FORGOT YOUR DETAILS?

Step, Aerobik

Step, Aerobik Zayıflatır mı?

Spor, kilo vermek için yapıldığında kişiler için külfetli olabilmektedir. Çünkü zayıflama süreci, düzenli yemek ve spor ile birlikte irade gerektirdiğinden oldukça karmaşık bir hal alabilir. Step-Aerobik programları ise bu durumu ortadan kaldırmaktadır. Müzik eşliğinde ve eğlenceli bir ortamda egzersiz yapma imkânı sunan step aerobik ile siz de fazla kilolarınızdan kurtulabilirsiniz. Bunun için Kartal’da hizmet sunan Fit Factor Sports Club’ı tercih edebilir, deneyimli eğitmenlerin verdiği grup derslerine katılabilirsiniz. Peki, bu egzersizlerin kilo vermeye etkisi nedir?

step aerobik

Step-Aerobik ile Kilo Verme

Step tahtasına inip çıkmak, bacak ve kol kaslarını çalıştırmak için etkili bir yöntemdir. Egzersizler sırasında baldır ve kalça kasları çalıştırılır. Yine seviye arttıkça, zemine basış kuvvetlendiği için kaslar çok daha fazla çalışmaktadır. Eğer bedenin alt kısmının incelmesi isteniyorsa step seviyesi düşük tutulmalıdır. Aksine step-aerobikyapma amacı kas yapmak ise, step seviyesi yükseltilmelidir. Ayrıca step sırasında yapılan hareketlerde kollar ve vücut koordineli şekilde hareket eder. Tüm bunlar ise kişinin zayıflama sürecini hızlandırır ve zinde hissetmesini sağlar.

Step-Aerobik ile birlikte etkili bir diyet programı takip etmek, hem hızlı kilo vermeyi hem de formda bir vücuda sahip olmayı sağlar. Gün içerisinde aerobik için ayırdığınız süreye göre yakacağınız kalori miktarı da değişmektedir. Örnek vermek gerekirse;

  • 15 dakika aerobik yapmak: 110 kalori
  • 30 dakika aerobik yapmak: 240 kalori
  • 1 saat aerobik yapmak: 500 kalori yaktırır.

Yukarıdaki örnekten yola çıkarak günde 1 saat kadar aerobik yapmanız, 1 haftada 3500 kaloriden fazlasını yakmanızı sağlar. Bu anlamda düzenli step-aerobikyaparak haftada 1 kilo vermeniz mümkündür. Etkili bir fitness egzersizi olan step için gerekli olan tek ekipman ise step tahtasıdır. Bu tahta, zorluk derecesine göre ayarlanabilmektedir. Farklı adımların birbirini takip etmesiyle oluşan ve bir koreografi çerçevesinde gerçekleştirilen step, oldukça dinamik bir faaliyettir.

Eğer siz de step-aerobik ile eğlenerek kilo vermek istiyorsanız, İstanbul’da Pendik ve Soğanlık spor salonları arasından Fit Factor Sports Club’ı tercih edebilir, grup dersleriyle motivasyonunuzu artırabilir ve zayıflama sürecinizi hızlandırabilirsiniz. Ayrıca zumba, crunch, gym ve aletli pilates gibi diğer derslere de katılabilirsiniz.

TOP });